Novinky v nadaci

 • TZ: ROSSMANN a NND předali
  šeky z projektu dětský úsměv. Více ZDE.
   

 • Galerie NaVíc, která bude pomáhat dětem
  už je v provozu! Více ZDE.
   

 • TZ: Barnevernen lhal 
  a manipuloval s fakty. Více ZDE.
   

 • Děti mizící v mlze. Nezletilé uprchlíky 
  musí Evropa chránit. Více ZDE.
   

 • Leoš Mareš opět zvedá vlnu dobra na Twitteru!
  Daroval NND 112 391 Kč. Více ZDE.
   


Leoš Mareš na Twitteru opět zvedl vlnu dobra. #Dobroden vynesl statisíce!

Minulý rok poslal Leoš nadaci za každého followera
jednu 
korunu. Počet jeho fanoušků však oproti lednu
2015 
povážlivě narostl. 

 

„Tak co kdyby ze toho byla tradice.. 29.1. #DobroDen
 jedu do banky poslat 112 391 korun na nadaci 
@Nadace_NaseDite.“ Tímto tweetem ráno 29.1.2015
Leoš Mareš připomněl své gesto z minulého roku,
kdy za každého followera věnoval NND jednu
korunu. Během roku však počet followerů baviče
s velkým srdcem povážlivě vzrostl a letos NND Leoš
poslal už 112 393 korun! A přidávali se další. Více ZDE!

 


Projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv letos vynesl 5.228.528,- Kč! Komu pomůže?

Nákupy v drogeriích a parfumeriích Rossmann měly od 21. do 25. září silný společenský přesah. Kdo zakoupil v jakékoliv prodejně ROSSMANN výrobky označené logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“, pomůže kriticky nemocným novorozencům, dětem vyžadujícím okamžitou pomoc či autistickým a handicapovaným dětem z celé České republiky.


 Během předchozích ročníků včetně tohoto se na podporu vybraných projektů podařilo získat finanční prostředky v celkové hodnotě
36 028 148 Kč. Finanční prostředky z 6. ročníku charitativního projektu 5.000.000 pro dětský úsměv budou využity pro následující účely:

 -  Přístroje pro novorozenecká oddělení vybraných nemocnic 

 -  Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a děti s autismem 

 -  Výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů 

Více o 6. ročníku kampaně Dětský úsměv se dozvíte 
ZDE.Dopisy Ježíškovi 2015: Naplňme vánoční přání opuštěných dětí!

Lidé na nákupech mohou před 
Vánoci podpořit děti z dětských domovů. 
 
Dopřát jim mohou dárek, ale hlavně
vědomí, že na ně někdo myslí. Až do 
22. prosince mohou nakupující 
V OC Europark vyplnit konkrétní přání
dětí z dětských domovů.

 

Mnoho dětí dobře ví, že tátu a mámu nenahradí ani sebelepší dárek. Ale radost, když pod stromečkem naleznou svá přání, bývá také k nezaplacení. O to víc, řidá-li se k tomu vědomí, že na ně někdo myslí a že v tom zkrátka nejsou samy. Právě opuštěným dětem je věnován již patnáctý ročník charitativní akce Dopisy Ježíškovi, která začíná v pondělí 23. listopadu v OC Europark a končí dva dny před Štědrým večerem. Už týden před začátkem adventu tak budou moci návštěvníci nákupního centra podpořit děti z 12 dětských domovů a udělat jim Vánoce hezčí. 

„Jsem ráda moc ráda, že se z této akce stala tradice a že právě v čase předvánočním můžeme dát opuštěným dětem opět najevo, že s nimi počítáme. Takové gesto je myslím důležitější než dárek samotný,“ uvedla ředitelka Nadace Naše dítě a senátorka Zuzana Baudyšová. Ježíškem se může stát každý, kdo vybere jedno z dětských přání umístěných na tabuli v přízemí obchodního centra a dle přání konkrétního dítěte jej vyplní zakoupením dárku pod stromeček. Dárky pak dětem do všech koutů republiky rozvezou Ježíškovi osvědčení spolupracovníci z firmy GTL

Fotogalerii z akce Dopisy Ježíškovi najdete ZDE!

 


 

Narozeniny jsme oslavili za zvuku houslí Jaroslava Svěceného

Večer 21. září v Nostickém paláci patřil všem 
duším spřízněným s Nadací Naše dítě. Slavila
22 let pomoci ohroženým dětem.


Akustiku sálu v Nostickém paláci nejprve prověřilo trio Yellow Sisters, které svými vokály dostalo všechny přítomné do pohodové nálady. Na tu svižně navázal moderátor večera Karel Voříšek, který oslavu obratně posouval dál. Mezi gratulanty z řad sponzorů či obdarovávaných se objevily i osobnosti, které jsou s nadací srdečně spjati. 

"Nadaci přeji, aby měla pořád možnost řešit složité věci, které řeší celé roky.
Naivním přáním je, aby takových situací ubývalo, ale ono jich ubývat nebude.
Přeji, když už ty věci nastanou, aby je nadace vždycky vyřešila tak, aby bylo
spokojeno co nejvíce lidí, hlavně dětí,"
  gratuloval k 22. výročí pomoci
ohroženým dětem houslista světového formátu Jaroslav Svěcený. Ten svým
recitálem spolu s Miloslavem Klausem naladil publikum na nejslavnostnější
notu a závěrečným Ave Maria všem daroval jedinečný zážitek. Přátelé nadace
pak měli ve foyer dostatek prostoru pohovořit se sklenkou v ruce a připít na vitalitu
charitativního projektu s velmi bohatou historií.

Fotogalerii najdete ZDE!
 


 

Letní výzva pro srdcaře vyvrcholila na Ladronkafestu

Letní výzva pro srdcaře, která rozběhala léto ve prospěch handicapovaných dětí, je za námi. Své vyvrcholení měla na Ladronkafestu, kde měly děti možnost vyzkoušet si malý překážkový závod.

 

Na jaře jsme dávali dohromady první nápady k projektu Letní výzva pro srdcaře ve spolupráci s Jeden měsíc běžce. Snahou bylo upozornit na handicapované děti, které nemají možnost volného pohybu. Do projektu, který se stal i symbolem boje proti digitální demenci dětí a aktivního trávení volného času s rodičů s dětmi, se zapojila řada skvělých lidí, na dvě stovky běžců srdcařů a vznikla krásná přátelství.


Závěr byl překážkový závod pro děti na Ladronkafest pod patronací OCRA CZ, který se vydařil a který nadchnul děti i nás. A co víc? Během prvních 12 dnů po skončení letní výzvy se vybralo 91 917,04 Kč, které pomůžou 11leté těžce handicapované Markétce. S dojetím můžeme říct jediné: DĚKUJEME!

 

Na fotografie z akce se můžete podívat zde.

 


Nadace Naše dítě přispěla na auto pro zdravotně postižené

MŠ a ZŠ speciální NONA, o.p.s., zajišťuje výchovu a vzdělávání dětem a žákům s mentálním postižením, kombinovanými vadami a autismem. Právě pro děti s mentálním postižením Nadace Naše dítě přispěla částkou 700 000 Kč na zakoupení auta pro jejich převoz do školy nebo k lékaři.

 

Nadace organizaci, k níž patří i denní stacionář a sociální rehabilitace pod názvem NONA 92, dlouhodobě podporuje. Organizace sdružuje mateřskou školu speciální, základní školu speciální, třídu přípravného stupně základní školy speciální, školní družinu a školní výdejnu - jídelnu.

 


Náročná sparťanská výzva vynesla téměř 10 000 Kč

 

Ve středu 5. srpna se v areálu Žlutých lázní sešlo na 70 lidí, kteří se připojili k náročné výzvě 500 Burpees Challenge a přispěli na pomoc těm nejmenším. Výtěžek ze sportovní akce je 9 400 Kč a pomůže pořídit chodítko pro postiženou čtyřletou Lucinku.

 

Když výzva, tak pořádná! S tímto heslem přistoupili k výzvě, jejímž cílem bylo pro každého překonat magickou hranici 500 angličáků, členové Spartan Race Training Group Praha. A ve své výzvě nezapomněli ani na ty, kterým svobodným pohyb umožněn nebyl. Více o sportovní akci si můžrte přečíst zde.

 


Seminář Pozitivní rodičovství je za námi

Ve středu 20. května proběhl osvětový seminář Pozitivní rodičovství v Justiční akademii v Praze, na němž vystoupili zajímaví vystupující. Semináře mají za cíl podpořit správnou komunikaci v rodině a podpořit rodičovství.


Dopolední část zahájila svým krátkým úvodním příspěvkem prezidentka nadace a senátorka Ing. Zuzana Baudyšová. Na semináři vystoupila se svou přednáškou Mami, tati, nerozvádějte se se mnou zkušená lektorka a mediátorka Mgr. Milena Mikulková, která sklidila pochvalu především za židličkovou metodu v rodičovství.


Neméně zajímavou přednáškou pokračovala Ing., Mgr. Marie Nováková, která se věnovala tématu Jak se stát rodičem šťastného dítěte. Vystoupení obohatila o osobní zkušenosti a nabídla například zahradnický model rodiny.


Odpolední blok zahájila ředitelka Mgr. Monika Šimůnková, která zdůraznila nutnost osvěty a výchovy k pozitivnímu rodičovství a upuštění od násilné výchovy. Následovala JUDr. Libuše Kantůrková, která účastníkům přiblížila pohled opatrovnického soudce a účastníkům nabídla i srovnání s fungováním v Mexiku, což mnoho z nich ocenilo. Na závěr vystoupil PhDr. Jaroslav Šturma, který se věnoval rodinným konstelacím a systémům.

 

Více o semináři si můžete přečíst zde a fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 


Pomáháme, kde je potřeba

Nadace Naše dítě se dlouhodobě snaží pomáhat ohroženým dětem, proto v posledních týdnech uvolnila částku 1 900 000,- Kč pro pět organizací, které pomáhají dětem nebo rodinám v ohrožení a jejichž práce si nadace váží. Finanční prostředky proto putovaly do Fondu ohrožených dětí, organizace Acorus, Dětské krizového centra, organizaci Dejme dětem šanci a sdružení Akord.

 

Podpora rodin a organizací prostřednictvím individuálních žádostí přesáhla v letošním roce navíc více než 900 000,- Kč, kam pomoc mířila, se můžete blíže podívat zde.

 

Blíže o finanční pomoci nadace pěti organizacím se dočtete zde.

 


Nadace Naše dítě podporuje osvětu ve školách

Osvěta patří mezi hlavní činnosti nadace. Nyní se nadace se připojila k projektu Školní informační kanál (ŠIK) a stala se odborným garantem čtyř spotů, které budou odvysílané ve více než 400 základních a středních školách po celé České republice. Pod jejím dohledem vzniknou čtyři preventivní spoty na téma: Dětská práva, Týrání a zneužívání dětí, Handicapované děti a Přátelství - důležitá hodnota.

 

Projekt ŠIK nabízí novou formu komunikace žákům prostřednictvím moderní technologie. Osvěta a prevence probíhá prostřednictvím vzdělávacích videospotů vysílaných v síti školních obrazovek, které byly instalovány do stovek škol v České republice.

 

Více naleznete zde.

 

ENCZ