David se konečně dočkal nového kámoše. Asistenční pes Gíno už je součástí rodiny


1.3.2016

Malý školák s poruchou ADHD si s novým kumpánem rozumí a pomáhají si navzájem. 

Šestiletý David, který žije s poruchou ADHD s autistickými rysy, se nemohl dočkat svého nového kumpána. Ten byl totiž dlouhé měsíce v centru Helppes cvičený na to, aby byl pro Davida oporou a stal se pro malého školáka komunikačním mostem s okolím. Kromě toho, že má David  obtíže s orientací a trpí hysterickými záchvaty pláče, nutkavým chováním a poruchou pozornosti. Rovněž má velmi nízké sebevědomí a nenavazuje dobře sociální kontakty.

 
Financování náročného výcviku umožnila každoroční charitativní akce Dětský úsměv s Rossmannem, která mimo jiné podpořila dětská oddělení nemocnic nebo centra pro autistické děti. 
 
 
Nyní se dvě bytosti konečně setkaly a podle všeho si evidentně sedly. "Dnes již dokonce šli spolu krásně a v klidu celou cestu až do třídy, přičemž Gina vedl Davídek a u každého přecházení silnice se s ním zastavil, posadil ho a rozhlédl se. Učí se tak i mít zodpovědnost za někoho jiného. Večer před spaním zase spolu leží na zemi na matraci, Davídek má na Ginovi položenou hlavu a čte mu pohádky a učí se tak relaxovat a odpočívat, což při jeho postižení je nadlidský výkon, jelikož jeho svaly jsou stále v tenzi a nutí ho se hýbat," vyjmenovává jeden z bezprostředních pokroků Davidova maminka.  

 
David se sám naučil Gína obléct do postroje, obojku, nasadit mu ohlávku i vodítko a pes mu na oplátku nosí oblečení, když jdou ven a David se sám obléká! Gínovu péči mu David opětuje čištěním zubů a česáním srsti. 
 
S pomocí slavné filmové repliky můžeme říci, že toto opravdu vypadá na začátek krásného přátelství!


ENCZ