Řekli o nás


ChalupskýMgr. Martin Chalupský, RWE Transgas a.s.
Oceňujeme přínos aktivit Nadace pro ochranu dětí a jejich práv. Důkazem naší spokojenosti je fakt, že od roku 2007 jsme výrazně prohloubili naší dosavadní spolupráci a stali jsme se patronem nadace. RWE podpořila činnost nadace poprvé před pěti lety. Od té doby jsme v pravidelném kontaktu, jehož výsledkem je i naše podpora projektu Internet Hotline.
Je třeba vyzdvihnout aktivní přístup nadace k řešení problémů dětí. Jde skutečně o jednu z mála institucí, které se za děti jen neschovávají, ale také pro ně něco konkrétního dělají. Důležitá je z mého pohledu dlouhodobá přímá pomoc, ale také mimořádná snaha přicházet s řešeními, která jsou použitelná například z pohledu legislativy na celostátní úrovni.
Nadace Naše dítě je naším významným partnerem. Její činnost je mimořádně potřebná a navíc vhodně doplňuje komplexnost celého spektra naší podpory.


VondráčkováHelena Vondráčková, patronka Nadace Naše dítě
Jsem přesvědčená o tom, že děti by měly vyrůstat obklopeny láskou a jejich dětství by se pro ně mělo stát krásným údobím života. Někteří kluci a holky toto štěstí mají, jiní bohužel z mnoha různých důvodů ne. Pokud svým "patronstvím" mohu těm méně šťastným dětem trochu pomoci, jsem velmi ráda a Nadaci Naše dítě jsem vděčná za to, že mi tento pocit naplnění umožňuje prožívat.“

 

 

 

 
RosickýTomáš Rosický, fotbalista, patron kampaně Dejme týrání dětí červenou kartu
Psychické i fyzické týrání dětí patří mezi nejhorší věci, které mohou děti potkat, a myslím, že nesmazatelně se do nich zapíšou i do budoucnosti. Přitom všechny děti mají právo na šťastné a radostné dětství, já jsem to štěstí měl a moje dětství byl fotbal, hra, parta kluků s podobným cílem. Sice dřina, ale nic, co by mi ublížilo. Jsem rád, že mě paní Baudyšová v rámci této kampaně oslovila a chtěl bych vzkázat všem lidem, aby chránili děti a aby si více všímali svého okolí, protože právě jejich soused možná týrá své děti a my jim můžeme pomoci.

  


KocurováRadka Kocurová, moderátorka, patronka kampaně Dejme týrání dětí červenou kartu
K týrání dětí bohužel patří i sexuální zneužívání a další formy násilí, se kterými v žádném případě nemůžeme souhlasit! Děsí nás, že se počty týraných dětí v České republice i přes snahu všech různých organizací stále zvyšují. Když si uvědomíme, že statistiky vzniknou jen ze skutečně ohlášených případů, jde z toho mráz po zádech, protože o desítkách dětí, které trpí, nemáme ani tušení. Přitom věřím, že se jim dá pomoci. I ten největší tyran žije v blízkosti druhých lidí, kteří před ním mohou varovat a upozornit Policii ČR nebo nadaci na páchané násilí. Nabídka, abychom se spolu s Tomášem Rosickým stali patrony kampaně „Dejme týrání dětí červenou kartu“ od paní Zuzany Baudyšové z Nadace Naše dítě nás velmi potěšila a okamžitě jsme souhlasili, protože věříme, že se jedná o podporu dobré a důležité myšlenky. Práce a výsledků, které jsou za týmem nadace a její ředitelkou hovoří samy za sebe, nadace pomáhá již téměř patnáct let a věříme, že nejsme jediní, kdo v Nadaci Naše dítě mají důvěru.


DolinováMichaela Dolinová, moderátorka, herečka, zpěvačka
Vím, že Nadace Naše dítě funguje již mnoho let. Docela jasně si pamatuji, jak se v začátcích drala k životu, jaké bylo přesvědčování partnerů a sponzorů o prospěšnosti celého projektu a jak se bojovalo o fakt, že děti u nás prostě pomoc potřebují. Jsem maminkou dvou malých holek, a vím, že vychovat a ochránit děti není vůbec jednoduché. Nikdo nemá recept na všechno, mám pocit, že my rodiče kolikrát nejmíň. Takže jsem ráda, že Nadace Naše dítě vydržela, že pomáhá, funguje a má plány do budoucna a děti i rodiče se na ni s prosbou o pomoc mohou kdykoliv obrátit.

  

 

 


ŠpotákováBarbora Špotáková, Mistryně světa v hodu oštěpem, držitelka ocenění Atlet roku 2007
Všechny organizace, které se zabývají pomocí dětem v České republice, a aktivitami na poli dětských práv, vnímám velmi pozitivně a jejich činnost považuji za velmi potřebnou.

 


 

 

 

 

 

 
MusilJan Musil, moderátor
Činnost Nadace Naše dítě vnímám jako potřebnou a navíc, což je podstatné – důvěryhodnou jak ze strany společnosti, tak hlavně – a to říkám důrazně, ze strany dětí! Činnost Nadace Naše dítě je potřebná a důležitá. Umí „křičet“ a „tlačit“ tam, kde se na ochranu dětí neděje nic nebo velice málo.

  

 

 

 


ZunaPavel Zuna, moderátor
Mám pocit, že Nadace Naše dítě odvádí skvělou práci. Pomoc dětem, které se samy vůbec nemohou bránit nebo dokonce ani zorientovat v nejrůznějších životních situacích, je nesmírně záslužná věc. Navíc Nadace Naše dítě, včetně osoby paní ředitelky Baudyšové, je pro mě zárukou, že všechny získané prostředky půjdou opravdu na účely, pro které byly vybrány. A ruku na srdce – tohle bohužel nemůžeme říct o každé nadaci, která u nás působí.
Týrání jakéhokoliv živého tvora je odporná věc. Týrání dětí (ať už fyzické nebo psychické) je pro mě něco úplně nepředstavitelného. Myslím, že každý slušný člověk má povinnost něco s tím dělat - pokud tedy má tu možnost.
Co se týká postoje naší společnosti k týrání dětí, nemyslím si, že je lhostejná. Mám spíš pocit, že si naplno neuvědomujeme hloubku ani rozsah tohoto problému. Že všichni my, kteří milujeme a rozmazlujeme své děti a vidíme totéž u svých přátel a známých, si neumíme dost dobře představit, že v tisících rodin to může být jinak. A právě proto je tak moc důležité, aby se o problematice mluvilo a aby se ukazovaly příklady (byť jakkoliv hrozné). Jedině tak si „my, ostatní“ začneme všímat věcí, kterým bychom jinak nevěnovali žádnou pozornost. A jedině tak můžeme jednoho dne třeba doopravdy pomoci.

ENCZ